Duyuru..!!!
Bursa Turları
Duyuru..!!!
Amasra Safranbolu Turları
Duyuru..!!!
Malatya Ticaret odası
Beyrut Turu
Her hafta kesin deparlı Berut Turları
Kapadokya Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarla
Çanakkale Turu

99 TL'den başlayan fiyatlarla
Amasya - Safranbolu Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarla
Kapadokya Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarla
Çanakkale Turu

99 TL'den başlayan fiyatlarla
Amasya - Safranbolu Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarla
Kapadokya Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarla
Çanakkale Turu

99 TL'den başlayan fiyatlarla
Amasya - Safranbolu Turu

249 TL'den başlayan fiyatlarlaYeniliklerden ve Kampanyalarımızdan Haberdar olmak için E-mail Listemize Katılın.
 
E-posta Adresiniz :

Bosna Turu

Sayfayı Yazdır

     
    Tur Adı :  Bosna Turu
     
    Tur Süresi :  3 Gece 4 Gün
     
    Fiyat :  599 €'den başlayan fiyatlarla
     
    Ulaşım :  Uçak
     
    Başlangıç Tarihi :   Bitiş Tarihi :
 
   


     
BOSNA TURU
HER  PERŞEMBE - PAZAR   599 €
     
     

1.Gün - İSTANBUL / SARAYBOSNA

Atatürk Havalimanı’nda 06:00 HAVAYOLU   kontuarı önünde buluşma HAVAYOLU (Air Bosna )   08:00 tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket 08:55 ( yerel saat ) Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda İKİZTUR rehberi tarafından karşılanma, Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,Osmanlı kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi,Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir,Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi koza köprüsünü ziyaret ettikten sonra akşam yemeği (Aksam yemegi  meshur Bosnak kebabi Cevapi  Zeljo veya Tarik Hodzic Eski Meshur Galatasarayli Futbolcunun Restorani ) ardından Cay kahve keyfi ve serbest zaman bitiminde konaklama icin Otelimize varis.


2.Gün - MOSTAR / POÇİTELİ / BLAGAY
07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket.Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Ahsap el islemesi atolyelerinden alisveris daha sonra Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz .Yolculugumuza Jablanica (Yablanitza) yolu uzerinde Partizan askerleri tarafindan sabote edilen Nazi Treninin ve yikilan koprunun panoramik gorulmesinin ardindan aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan.Tarihi Türk köyü Poçiteliyi ziyaret .Kuleye  tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar  Köprüsünü ziyaret; Eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camisinden Mostarı seyir ve Karagöz Camisini  ziyaret savaştan kalan Şehitlikleri ziyaret; ve  alisveris icin serbest zaman  daha sonra Sarajevo sehrine donmek icin toplanma ve yola cikiyoruz .Aksam yemegi icin  Jablanica (Yablanitza) Maksumic Restorant da Meshur  kuzu çevirme yedikten sonra  konaklamak icin Saraybosna daki otelimizde hareket  ediyoruz.

3.Gün - SARAYBOSNA / TRAVNIK

08:00
Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket.Otel’de yenilen sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret.Ogle yemegi icin mola veriyoruz.Mangal ziyafeti yapiyoruz.Lutfina kahvede kahve ve baklava ziyafeti yaptiktan sonra Sarajevo  sehrine gitmek icin yola cikiyoruz .Yolda bir bosnak koyune ugrayarak (Kruscica ) Koyde bize ikram edilecek olan Bosnak kahvesini icip tekrar Saraybosna yolumuza devam ediyoruz Aeroplan restorant veya Turguaz Restorant da gezimizin son gunu  olmasi dolayisiyla bir Gala yemegi yiyip konaklayacagimiz otele geciyoruz.
 

4 .Gün - SARAYBOSNA / İSTANBUL
08:00
Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket.Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti, Tarihi Rimski köprüyü ziyaret, ardından alisveris icin Saraybosna’nin merkezi Bascarsiya hareket Ogle yemegi Sac Alti Bosnak Boregi Alisveris icin serbest zaman. 16:30  havalimanına hareket. Havayolu  18:30 tarifeli uçağıyla İstanbul’a hareket.21:20 İstanbul'a varış.
Bir başka İKİZTUR organizasyonunda buluşmak ümidiyle...Fiyata dâhil olan hizmetler;
Uçak Biletleri Havalimanı Vergileri dahil
Tum gezi boyunca yapilacak Transfer hizmetleri

4* otelde iki kişilik odalarda konaklama.

Açık büfe sabah kahvaltıları,

Öğle ve Aksam yemekleri ( Ogle ve Aksam yemekleri Fiks menu olup yemeklerde alinacak ikinci  icecek dahil degildir.)

Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri, Muzeler Tunel ,Blagaj Tekkesi ,Travnik kalesi ,Alija Izzetbegovic muzesi,Twist Tower Binasi )

Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,

İKİZTUR rehberlik hizmetleri.


Yemekler ve Ikramlar :

Bosna Gezimiz boyunca Tum misafirlerimize  Bosna’nin Tum yerel lezzetleri ikram edilmektedir
Sac Alti Bosnak Boregi , Bosnak kebabi Cevapi ,Neretva Alabaligi ,Meshur kuzu cevirme ,Plava Voda da meshur  Bosnak baklavasi ve Lutfina Kahve de kahve keyfi 3 gece 4 gunluk tur programimizda  Gala yemegi olarak yapilan Aksam yemegimizde  Bosnak Corbasi (Begova Corba) ,Sahan ,Jabukavaca tatlisi (Elma Tatlisi ) gibi ikramlarimiz standarttir. Aeroplan ve Turkuaz restorantlarinda gala yemegi verilmektedir.


 
Fiyata dâhil olmayan hizmet;
Şahsi harcamalar,
Otel ekstraları,
Yurt dışı çıkış harcı,
Yemeklerde alinacak extra icecekler cay ve kahve molalarinda ki icecekler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 yorumlar